طرح تولید لامپ کم مصرف (CFLs)

لامپ کم مصرف
یکی از ویژگیهای دنیای امروز ، استفاده گسترده از انرژی الکتریکی است . درطول سالهای اخیر مصرف برق در بخشهای مختلف ، رشد چشمگیری داشته بطوریکه نیاز تولید برق در روز اوج مصرف سال جاری از مرز ۳۲ هزار مگاوات گذشت . توسعه در صنعت برق به سرمایه گذاری سنگین و صرف زمان طولانی جهت احداث تاسیسات تولید و انتقال نیازمند است . برای نمـونه ، جهت تامین برق یک لامپ ۱۰۰ وات به حدود ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری نیـاز اسـت و درصـورت مهیـا بـودن تمـامـی امکـانـات ، ســاخـت یـک نیروگـاه بین ۴ تـا ۸ سـال به طول می انجامد . در کشور ما ، بخش عمده سرمایه گذاری مربوط به تامین برق در ساعات اوج مصرف است که همواره از حوالی غروب شروع شده و چند ساعت به طول می انجامد .

ادامه مطلب »

طرح تولید لوله های پی وی سی

لوله های پی وی سی
از دوران‌ گذشته‌ برای‌ انتقال‌ مایعات‌، گازها و حتی‌ در برخی‌ موارد،جامدات‌ پودری‌، از لوله‌ استفاده‌ می‌شده‌ است‌. لوله‌ها عمدتا”برای‌ انتقال‌ مایعات‌ مصرف‌ می‌شود و انواع‌ گوناگون‌ دارند. لوله‌هایی‌ از جنس‌ از مواد طبیعی‌ فقط‌ در دوران‌ محدود و کوتاهی‌ از زمان‌ به‌ کار می‌افتدوامروزه‌ لوله ‌ ولوله‌ در انواع‌ مختلف‌ و متنوع‌ از ترکیبات‌ مصنوعی‌ خصوصا”لاستیک‌ و پلاستیک‌ ساخته‌ می‌شوند. می‌توان‌ گفت‌ اکنون‌ لاستیک‌ و پلاستیک‌ جایگاه‌ خود را در صنعت‌ انتقال‌ سیالات‌ همچون‌ دیگر صنایع‌ یافته‌اند به‌ طوریکه‌ امروزه‌ حدود۸۰% مصرف‌ جهانی‌لوله‌های‌ پلاستیکی‌ را لوله‌های‌ پی‌وی‌ سی‌ (نرم‌ و سخت‌) تشکیل‌ می‌دهند.

ادامه مطلب »

طرح تولید رادیاتور فولادی شوفاژ

رادیاتور شوفاژ
تهیه محیط مناسب برای زندگی در فصول مختلف سال یک مسئله حیاتی است. انسان اولیه با شناختن آتش ، در کلبه‌ها و غارها ایجاد گرمای غیرسالم توأم با دود می‌نمود و به این وسیله تا اندازه‌ای خود را در زمستان سرد ، حفظ می‌نمود. بعدها با گذاشتن دودکش و هدایت دود به خارج اولین بخاری را ساخت تا به این وسیله محیط زندگی مناسب را تأمین نماید.

ادامه مطلب »

طرح تولید کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی
پروژه ای که پیش روی شماست در مورد تولید سه نوع از کپسولهای آتش نشانی می باشد. این طرح شامل شش فصل که در هرفصل به تشریح مواردی از پروژه تولید پرداخته ایم . در فصل اول با عنوان کلیات وسوابق به معرفی پروژه و محصول وسابقه تولید و کاربرد آن اشاره شده است .
فصل دوم طرح یعنی طراحی تولید را به مواردی چون فرآیند تولید و نمودار تولید ، ابزار و ماشین آلات وطرح استقرار آنها ، مواد اولیه مورد نیاز ظرفیت تولید ، برنامه زمانبدی طرح ، جایابی و محل اجرا اختصاص داده ایم.

ادامه مطلب »

طرح تولید بلندگو وسایل صوتی و تصویری

ساختار بلندگو
یکی از مهمترین مشخصات یک بلندگو داشتن کیفیت صدا می باشد که در این رابطه سنجش پاسخ فرکانس یک بلندگو که روش مناسبی برای ارزیابی وعملکرد آن محسوب می شود .
سازندگان بلندگو از اتاقهای خاصی که به اتاق بدون پژواک موسوم هستند ، برای سنجش کیفیت انواع مختلف بلندگو استفاده می کنند . جداره داخلی این اتاقها ( دیوارها ، سقف و کف ) با پوششهای نرم و برجسته ای که به شکل کوره هستند پوشیده شده است . این پوشش امواج صوتی را جذب کرده و از انعکاس امواج جلوگیری خواهد نمود .
برای قراردادن میکروفونها و سایر سنجش دیگر ، یک کف مشبک ( متشکل از تور سیمی ) در فاصله کمی از کف اتاق به صورت معلق نصب می شود .

ادامه مطلب »