انسان شناسی چیست و انسان کامل کیست ؟

اجمالا همه می دانند که به صرف اینکه انسان یک موجود زیستی است یعنی یک انسان از نظر علم الحیات و یا یک انسان از نظر پزشکی باشد این کافی نیست که ما او را انسان بنامیم آدم شدن خودش یک چیز دیگری است و هر کسی که که از مادر متولد می شود آدم نیست . یعنی همان گونه که انسان به دنیا می آید آدم بالقوه است آدم بالقوه است نه آدم بالفعل منتها وقتی که مسئله به این مرحله می رسد این مسئله به این شکل مطرح می شود . که این آدم شدن که هر بایستی آدم بشود هرکسی بایستی انسان بشود . انسانیت چیست ؟
این انسان شناسی را یه زیست شناس نمی تواند به ما نشان بدهد یک پزشک نمی تواند به ما معرفی کند بلکه این یک امری است که حتی مادی ترین مکتب های عالم هم آنرا انکار ندارند یک چیزی است ولی در عین حال با معیارهای مادی هم نمی شود آنرا به دست داد و لهذا گفتیم که انسان خودش برای خودش دروازه معنویت است . ادامه مطلب »

کاربرد آی سی های A/D در دستگاه Network Analyzer

A/D سیگنال آنالوگ را گرفته و متناسب با آن کدهایی را تولید می‌کند یا به عبارتی معادل دیجیتال آن را تولید می‌کند. شرط اصلی A/D این است که باید بسیار بسیار خطی عمل کند یعنی تغییرات خروجی نسبت به ورودی آن خطی باشد. برای اتوماسیون یا انجام کنترل به روی محیط اطراف از مبدلهای A/D و D/A استفاده می‌شود. مثلاً برای تنظیم دمای که بوسیله کامپیوتر، دما که یک پارامتر خطی است و بصورت پیوسته تغییر می‌کند برای کامپیوتر مهم است. به وسیله سنسور دما مثل PTC یا NTC دما را بصورت سیگنال درآورده، بعد آن را به A/D داده تا به دیجیتال تبدیل کند و قابل فهم برای کامپیوتر باشد. کامپیوتر کدهای دیجیتالی را با عدد مبنا برای دما مقایسه کرده اگر کوچکتر بود دستور افزایش دما را می‌دهد و بالعکس. به عنوان مثالی دیگر در مداری برای ثابت نگه داشتن شدت نور اطلاعاتی از نور محیط لازم است که از حسگر یا چشم الکترونیکی برای دریافت نور استفاده می‌شود.

ادامه مطلب »

همه چیز درباره فناوری NFC

ارتباط حوزه نزدیک یا ان‌اف‌سی (به انگلیسی: NFC، مخفف near field communication) گونه‌ای وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت همدیگر است که در فاصله‌های کوتاه (حداکثر چند سانتی‌متر) کاربرد دارد.
ان‌اف‌سی جایگزینی برای انتقال اطلاعات و فایلها بین دو دستگاه موبایل توسط بلوتوث است که برخلاف بلوتوث نیازی به صرف زمان برای جستجوی دستگاه های نزدیک ندارد و به سادگی و با نزدیک کردن دستگاه دوم قابل استفاده است. ان‌اف‌سی از روش‌های افزایش امنیت نظیر الزام به تایید برقراری ارتباط توسط دستگاه دوم هم پشتیبانی می‌کند.
امروزه تعداد گوشی‌هایی که از تراشه ان‌اف‌سی استفاده می‌کنند و این سامانه را پشتیبانی می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. اطلاعات به صورت کد شده بین دو وسیله رد و بدل می‌شود. ادامه مطلب »

همه چیز درباره رمان

رُمان یا داستان بلند(به انگلیسی :Novel)،(به فرانسوی: Nouvelle به‌معنای «جدید») متنی روایتگر و داستانی است که در قالب نثر نوشته می‌شود. در قرن هجدهم کلمهٔ «رمان» بیشتر برای اشاره به قصّه‌های کوتاه در مورد عشق و توطئه به کار می‌رفت. در ۲۰۰ سال اخیر رمان تبدیل به یکی از مهم‌ترین اشکال ادبی شده‌است.کلمهٔ «رمان» از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده‌است. رمان در فارسی قالب ادبی مدرنی به شمار می‌رود.
رمان از یک طرح زمانی خاص استفاده می کند یعنی حرکت بین گذشته و حال . در دوره های فضا ، زمان از محلی به محل دیگر ، از Nouheim به کشتی تفریحی تا خانه اربابی و … . نقاط ثابت اندکی وجود دارد .و راوی به اطراف می پرد تا آشفتگی Dowell را ارائه دهد و همچنین شخصیت های چادر نشین را منعکس می کند . دو زوج به نامهای آشبور هامنر و دوول به طور متوالی سرگردان هستند ادامه مطلب »

تکنولوژی ADSL

خط تقبل کننده دیجیتالی غیر متقارن (ADSL) از خطوط تلفنی جفتی دوتایی برای ایجاد مسیرهای دسترسی جهت ارتباطات داده ای سرعت بالا و انتقال داده ها در سرعت ۸٫۱Mbps برای یک مشترک استفاده می کند. موجودیت این تکنولوژی در فرآیندی از محدودیت های تکنولوژیکی شبکه های تلفن عمومی توسط فعال نمودن دسترسی اینترنت سرعت بالا برای مشترکان خانگی باقیمت خیلی خوب می باشد. این مقاله یک تصویر کلی از ADSL ارائه میدهد و یک شرحی را در ارتباط با خطوط کیفی استفاده شده برای DSL و سرویسهای مفید آن بیان می کند. سیستم ساختاری حلقه ای استاندارد در شکل ۱ آمده است.
ارائه خدمات ADSL نیازمند یک سیستم آرایشی جفت سیمی مربوط به مدار صوتی استاندارد با یک مودم ADSL در هر انتهای خط ایجاد سه کانال اطلاعاتی یک کانال جریانی سرعت بالا یک کانال جریانی با سرعت متوسط و یک کانال سرویس تلفنی قدیمی (POST) برای صورت می باشد. میزان داده ها به چندین فاکتور شامل طول سیم مسی ، گیچ سیمی ، حضور تپ های پل دار و واسطه کوپل شده به سطح مقطع بستگی دارد. ادامه مطلب »