طرح توجیهی آبکاری فلزات

آبکاری فلزات

عملیات آبکاری فلزات برای اهداف تزئینی و محافظتی از گذشته‌ای دور مورد توجه بوده است. بدون شک این صنعت متحول شده است و روش‌های نوین جایگزین روش‌های سنتی گشته است. در کشور ما نیز با رشد صنایع و گسترش فعالیت‌های صنعتی دامنه کاربرد آبکاری فلزات در حال توسعه است.
فلزاتی که به وسیله آبکاری الکتریکی و به عنوان روکش به کار می‌روند فراوان و متنوع می‌باشند که تعدادی از آنها کاربردهای محدود و تعداد دیگر دارای کاربردهای گسترده صنعتی می‌باشند. این فلزات ممکن است به صورت خالص و یا آلیاژبر سطح قطعات پایه روکش شوند تحقق این امر به اهداف آبکاری و کیفیت مورد نظر بستگی دارد.

ادامه مطلب »

طرح کارآفرینی شرکت چاپ صنعتی

چاپ صنعتی

در قرن‌ آتی‌ که‌ بشر روند رو به‌ رشد و پیشرفت‌ را طی‌ می‌کند هر شرکت‌ درخصوص‌ کارآیی‌ محصول‌ خویش‌ برای‌ ارائه‌ هر چه‌ بهتر محصولات‌ و عرضه‌ بیشترآن‌ به‌ بازار یابی‌ و جذب‌ هر چه‌ بیشتر مشتری‌ برای‌ محصولات‌ شرکت‌ خود به‌ فکرتبلیغات‌ که‌ می‌تواند بهترین‌ راه‌ رسیدن‌ به‌ اهداف‌ آنها باشد را انتخاب‌ می‌کند درخصوص‌ شرکتهایی‌ نظیر شرکت‌ چاپ‌ صنعتی‌ در این‌ گروه‌ فعالیتهای‌ جای‌بخصوصی‌ دارد چرا که‌ در تمامی‌زمینه‌ها اعم‌ از خدماتی‌، اداری‌، شرکتهای‌ خصوصی‌ و غیره‌ که‌ در تمامی‌جهات‌ برای‌ تبلیغات‌ شرکت‌ و محصول‌ خویش‌ احتیاج‌ به‌ چاپ‌کردن‌ نظریات‌ و کیفیت‌ کار خویش‌ دارد که‌ این‌ فعالیتها تماما” و به‌ بهترین‌ نحو در حیطه‌ فعالیتهای‌ شرکت‌ چاپ‌ صنعتی‌ می‌باشد و این‌ شرکت‌ در این‌ خصوص‌ فعالیتهای‌چشمگیری‌ را در رابطه‌ نحوه‌ کاری‌ خود ارائه‌ می‌نماید.
ادامه مطلب »

شیمی و تکنولوژی چسب چوب

شیمی چسب چوب

لیگنین به عنوان فرآورده زاید کارخانه های کاغذسازی ، ازابتدای کارفرآیند کاغذ سازی سولفیت، به عنوان یک ماده خام مناسب جلب نظر کرده است. اولین کارهای ثبت شده درباره استفاده ازمایع سولفیت مصرف شده (SSL) به عنوان چسب برای کاغذ،چوب ،و سایر مواد لیگنوسلولوزی، به اواخر قرن قبل برمی گردد و روز به روز بر تعداد آنها افزوده شده است. ادامه مطلب »