کنترل پارامترهای حیاتی برترانسفورماتورهای قدرت به منظور تعمیرات پیشگیرانه

بازار برق در سراسر دنیا همیشه در انحصار نماینده های ملی یا منطقه ای بوده است . با این حال در طول چند سال اخیر این بازار پر سود آزاد گردیده است . این مهم به افراد اجازه خرید انرژی برق را از هر تولید کننده ای که می تواند بهترین و مطلوب ترین شرایط را برای کاربر فراهم کند می دهد . علاوه بر آن با توجه به قیمت برق خریداران برای انتقال انرژی برق در شبکه نیز هزینه هایی پرداخت می کنند . انژری برق کالایی مورد نیاز است که می تواند تحت شرایطی عادلانه خرید و فروش شود . این مهم صنایع همگانی را برای آگاهی از قیمتی که به بازگشت سرمایه منجر گردد و برای داشتن بازاری رقابتی و خصوص در زمینه انرژی تحت فشار زیادی قرار می دهد . از این رو این مورد به نیروی محرکی برای کاهش هزینه های نگهداری و دیگر هزینه های مربوط به آن وانجام پیش بینی های کاربرد انرژی با دقت بیشتری بدل می گردد . علاوه بر آن برای جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی معیارهای پیش گیرنده بیشتری همراه با کار بیشتر و سخت تر گروه تجهیز موجود به کار گرفته می شود . ادامه مطلب »

بررسی اثرات هارمونیک ها بر ترانسفورماتور های قدرت

این پروژه شامل چهار فصل است که :
فصل اول : در مورد شناخت ترانسفورماتور و آشنایی کلی با اصول اولیه ترانسفورماتور اصول کار و مشخصات اسمی ترانسفورماتور و چگونگی تعیین تلفات در ترانسفورماتور و ساختمان ووسایل حفاظتی بکار رفته در ترانسفورماتور بحث می کند.
فصل دوم : در مورد رابطه بین B – H و منحنی مغناطیس شوندگی تلفات پس ماند هسته جریان تحریکی در ترانسفورماتورها و ناپایداری هارمونیکی مرتبط با هسته و چگونگی ایجاد ناپایداری کنترل ناپایداری و آنالیز هارمونیکی جریان مغناطیس کننده و عناصر اشباع را مورد بررسی قرار می دهد.
فصل سوم : در این فصل با هارمونیکهای جریان ولتاژ اثرات آنها و هارمونیکهای جریان در یک سیستم خازن و یک سیستم پس از نصب خازن و عیوب هارمونیکهای جریان و هارمونیکهای ولتاژ و چگونگی تعیین آنها را مورد بررسی قرار می دهد. ادامه مطلب »

شینه بندی پست های فشار قوی

با توجه به رشد روز افزون جمعیت و تاسیس کارخانه ها و فعالیتهای اجتماعی اعم از صنعتی کشاورزی و اقتصادی و خدماتی و مصارف بالای این انرژی لزوم تامین این انرژی بصورت گسترده و در مقیاس بالا و به نحوی مطلوب اجتناب ناپذیر می باشد . همچنین لازم است که برق مصرف کنندگان بطور دائم تامین شود. به این علت که خیلی از کارخانه ها . بیمارستانها و غیره با قطع برق دچار خسارت جبران ناپذیری می شوند به همین علت لازم می باشد که در مراحل تولید و توزیع این انرژی دقت فراوان شود که یکی از مسائلی که بر قطع برق تاثیر زیادی دارد نوع شینه بندی در پستها و نیروگاهها است که به ما امکان تعمیر و توسعه پستها و نیروگاهها را می دهد که در این پروژه این موضوع اساسی و شناسائی و مطالعه انواع شینه بندی و روشهای حفاظتی آن مورد بررسی قرار می گیرد . شینه بندی عبارت است از نحوه اتصال الکتریکی بین شینها ، وردیها و خروجیها . در شین تمام انرژی ژنراتور یا ترانسفورماتورها و یا هر دو به هم می پیوندندو از آنجا که به طور مستقیم با همان ولتاژ و یا به کمک ترانسفورماتور افزاینده یا کاهنده با ولتاژ دیگر به مصرف کننده هاو یا شینهای دیگر هدایت می گردند. ادامه مطلب »

رادیو – ‌لاین و ماکس SDH در سیستم های مخابراتی

مبادله اطلاعات یکی از مظاهر ارتباط بین مردم می باشد که به شکلهای مختلف صورت می گیرد. بطور کلی مسائل موجود در مبادله اطلاعات را می توان در دو شاخه تقریبا مجزا که عبارت است از انتقال و سوئیچینگ مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد. منظور از انتقال : بررسی مسائل موجود در ارسال سیگنال الکتریکی از نقطه ای مثل A به نقطه دیگر مثل B می باشد در صورتی که سوئیچینگ وظیفه تشخیص دو نقطه B,A و پیدا کردن مسیر مناسب برای ارتباط آنها را عهده دار می باشد.
در اینجا منبع اصلی خبری که باید ارسال گردد به عنوان یکی از قسمتهای فرستنده در نظر گرفته شده که می تواند صدای یک شخص مزبور و غیره باشد.
وظیفه اصلی فرستنده : عبارتند از تبدیل خبر اصلی بر سیگنال الکتریکی و تغییر فرم دادن آن به صورتی که قابل انتقال از طریق کانال ارتباطی باشد. ادامه مطلب »

انسان شناسی چیست و انسان کامل کیست ؟

اجمالا همه می دانند که به صرف اینکه انسان یک موجود زیستی است یعنی یک انسان از نظر علم الحیات و یا یک انسان از نظر پزشکی باشد این کافی نیست که ما او را انسان بنامیم آدم شدن خودش یک چیز دیگری است و هر کسی که که از مادر متولد می شود آدم نیست . یعنی همان گونه که انسان به دنیا می آید آدم بالقوه است آدم بالقوه است نه آدم بالفعل منتها وقتی که مسئله به این مرحله می رسد این مسئله به این شکل مطرح می شود . که این آدم شدن که هر بایستی آدم بشود هرکسی بایستی انسان بشود . انسانیت چیست ؟
این انسان شناسی را یه زیست شناس نمی تواند به ما نشان بدهد یک پزشک نمی تواند به ما معرفی کند بلکه این یک امری است که حتی مادی ترین مکتب های عالم هم آنرا انکار ندارند یک چیزی است ولی در عین حال با معیارهای مادی هم نمی شود آنرا به دست داد و لهذا گفتیم که انسان خودش برای خودش دروازه معنویت است . ادامه مطلب »