آگهی استخدام بانک مرکزی سال ۹۴

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان استخدام در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران میرساند، بانک مرکزی در نظر دارد نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون مشترک به صورت کتبی در سال ۱۳۹۴ و طی مراحل گزینش تأمین نماید.

ادامه مطلب »

راهنمای حافظه DRAM یک مرجع سریع برای حافظه سیستمی

حافظه ram

اغلب RAM حافظه را به عنوان حافظه دسترسی تصادفی تعریف می کنند . RAM نوعی از حافظه کامپیوتری است که از آن می توان به عنوان حافظه تصادفی یا راندومی کامپیوتر اسم برد .
به همین دلیل ، هربایت از حافظه بدون حس کردن بایت های قبلی قابل دسترسی می باشد . RAM ناحیه ذخیره سازی ،‌حافظه کاری ، در داخل کامپیوتر می باشد . همه داده ها روی کامپیوتر روی درایو سخت ذخیره می شود اما برای CPU جهت کار با داده ها حین کار نرمال داده های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد. و برای خواندن با حافظه کاری که تراشه های RAM می باشد ، کار می کند.

ادامه مطلب »

مختصری درباره تلویزیون

تلویزیون

تلویزیون یک ابزار مخابراتی برای ارسال و دریافت عکس های متحرک و صدا از یک فاصله ی دور می باشد. این لغت به تمام بخش های تلویزیون، برنامه های تلویزیون و پخش آنها اشاره می کند. کلمه تلویزیون یک کلمه ی دو قسمتی است که از زبان یونانی و لاتین می آید. تلِ در یونانی به معنای دور در حالی که ویزیون که از زبان لاتین ویزیو می آید به معنای دیدن یا بینایی می باشد.
پیشرفت تکنولوژی را می توانیم به دو قسمت تقسیم کنیم: اول پیشرفت و توسعه ی وابسته به مسائل مکانیکی و الکترونیکی، و دیگری که به الکترونیک وابسته بود. تمام تلویزیون های مدرن از قسمت دوم هستند، ولی این غیر ممکن است که بدون کشفیات و بینش از سیستم های مکانیکی بتوانیم سر در بیاوریم.

ادامه مطلب »

سنسور ها در آلیاژهای حافظه دار با ساختار نانو

سنسور ها

گزارش اولیه ما برای این پروژه (CIPD,2002) انواع هشدارهایی که یک هواپیما یا وسیله هوافضا باید موردنظر قرار دهد، کمیتی که برای بازرسی این تهدیدها اندازه‌گیری می‌شود یا نتایج و پیامدهای آنها را مورد بررسی قرار داده و لیست می‌کند. همچنین در مورد مواردی از بافت‌های مرتبط با سنسورها و سیستم حسی ادغام شده برای مراقبت از سلامتی وسیله نقلیه به بحث می‌پردازد.
این تحقیق با بررسی جزئی‌تر خطرات مربوط به ترکیبات عملکردی مختلف انواع وسایل خاص ادامه می‌یابد که هدف آن رسیدن به دسته‌ای از اولویت‌ها برای مقیاس‌های مختلف و انواع سنسور برای وسایل مختلف و محیط‌های گوناگون است.
با استفاده از اطلاعات به دست آمده از ناسا و سازمان‌های دیگر، تحقیق کاملتری روی تهدیدات موجود در فضا انجام شده است. این تحقیق هنوز کامل نشده است. تاکنون محفظه وسایل فضایی (وسایل نوع A در بخش ۲ این گزارش) مورد بررسی دقیق قرار گرفته‌اند، ولی بقیه طی فازهای بصری پروژه مطالعه خواهند شد. نتایج کامل شده این تحقیق در این بخش آمده است. موضوعات مهمی که در گزارش ۱ (CITP,2002) بیان شده است به قرار زیر می‌باشد:

ادامه مطلب »

سنسورهای جدید ASIC برای تغییر میدانهای مغناطیسی

اکنون مدت ۹۰ سال است که از اولین کاربرد تکنولوژی ماگنومتری در قطب نما می گذرد . تکنولوژی می تواند در جائی که تغییرات در میدان های مغناطیسی بایستی اندازه گیری شود می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اکثر کاربردهای سنسورهای فلاکس گیت به کاربردهای حجم کم و دقت بالا محدود شده است . در سمت مخالف آن سنسورهای اثر Hall در نواحی حجم بالا و هزینه کم فعالیت می کند . ترکیب سنسور و ASIC ارائه شده در این مقاله یک عملکرد از سنسور فلاکس گیت را بدون نیاز به مدار حس کننده درایو آنالوگ و پیچیده فراهم کرده است . جریان ولتاژ و هزینه کمتر از گزینه هایی هستند که با اجراهای فلاکس گیت همراه می باشند .

ادامه مطلب »