آموزش تصویری انتقال دفترچه تلفن از سیم کارت به اکانت گوگل

Google Contact  یکی از سرویس‌های گوگل جهت ذخیره، یکسان سازی و مدیریت مخاطبین می‌باشد، این سرویس به صورت ابری(Cloud) میباشدو کلیه اطلاع ، شماره‌ها گروه‌ها و مشخصات وارد شده رادر این سرویس و گوشی‌های لینکش شده هماهنک میکند بدین ترتیب نگرانی از حذف،خرابی و تغییر گوشی ندارد و با وارد کردن اطلاعات اکانت گوگل در گوشی خود می‌توانید اطلاعات را بسرعت بازیابی نمائید، امکان استفاده در iOSو Android وWEB باعث می‌شود که کلیه پلتفرم‌های معروف تحت پوشش قرار گیرد. ادامه مطلب »

بازی رایانه ای Vanquish

Vanquish

باران گلوله و لذت هرج و مرج!

با پیشرفت فن آوری رایانه ها، دنیای بازی های ویدئویی نیز هر روز پیشرفته تر و پیچیده تر می شود. اگر چه این تحول مزایای فراوانی دارد، اما بدون ایراد هم نیست. اشکال اصلی پیشرفته تر شدن بازی ها، پیچیده تر شدن و در نتیجه بالارفتن هزینه ی تولید به طرزی چشمگیر است.

امروزه ساخت یک بازی حتی متوسط به همکاری چند صد نفر و صرف هزینه های چند میلیون دلاری نیاز دارد. در نتیجه خیلی از سازندگان برای افزایش زمان بازی، ارزش تکرار و سایر عناصر مورد پسند بازار، به نوعی تقلب می کنند. این گونه بازی ها پر هستند از داستان های سطحی، دیالوگ های طولانی و بی ارزش، شخصیت های جانبی بسیار و غیر جذاب، مراحل و مأموریت های جانبی تکراری، یکنواخت و ده ها حقه دیگر برای پوشاندن کمبودهای بسیار عناوین مورد بحث. اما بازی Vanquish راهی دیگر را انتخاب کرده است. ادامه مطلب »

بهداشت و آراستگی هنگام رفتن به مسجد و پرهیز از اسراف و پرخوری

یَا بَنِی آدَمَ خُذُوا زِینَتَکُمْ عِنْدَ کُلِّ مَسْجِدٍ وَ کُلُوا وَ اشْرَبُوا وَ لاَ تُسْرِفُوا إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ‌ (۳۱)

ای فرزندان آدم! زینت خود را به هنگام رفتن به مسجد، با خود بردارید! و (از نعمتهای الهی) بخورید و بیاشامید، ولی اسراف نکنید که خداوند مسرفان را دوست نمی‌دارد!

﴿الأعراف‏، ۳۱﴾

مطابق روایات و احادیث رفتن به مسجد با لباس های تمیز و مرتب و سر و وضعی پاکیزه برای نماز جماعت مستحب است. عطرآگین ساختن خود به هنگام ورود به مسجد و بر پا ساختن نماز و زدودن بوهای ناخوشایند از بدن بسیار مورد تأکید است تا جایی که پیشوایان دینی ما هزینه خرید عطر را به هیچ عنوان از مصادیق اسراف ندانسته اند و روایات متعددی در فضیلت عطرآگین ساختن خود وجود دارد. برای مثال: خواندن دو رکعت نماز شخصی که به خود عطر زده است از هفتاد رکعت نماز بدون معطر ساختن خود بالاتر است. برای خوشبو سازی فضای مساجد با روش های مختلف روایاتی وجود دارد که از توجه خاص اسلام به خوشبوسازی فضای پاکیزه مسجد و حضور نمازگزاران پاکیزه و خوشبو در چنین فضای مقدسی حکایت می کند. ادامه مطلب »

نظامی گنجوی : داستان خسرو و شیرین

 جمال‌الدین ابومحمّد الیاس بن یوسف بن زکی

خسرو (فرزند هرمزد چهارم بیست و دومین شاه ساسانی، نوه انوشیروان) از دوره کودکی از خصایص برجسته ای برخوردار بود وی پیکری ورزیده و قامتی بلند داشت. از دیدگاه دانش و خرد و تیراندازی وی بر همگان برتری داشت و می توانست شیری را با تیر به زمین زند و ستونی را با شمشیر فرو ریزد. در سن چهارده سالگی به فرمان پدرش، وی را به دست فیلسوف بزرگی به نام بزرگمهر سپردند. خسرو شبی در خواب پدربزرگ اندیشمند و فریهخته خود، انوشیروان دادگر را دید که به او از دیدار با عشق زندگی اش خبر می دهد و اینکه به زودی اسب جدیدی به نام شبدیز را خواهد یافت که از طوفان تندروتر است. سپس او را از نوازنده جدیدش به نام باربد که می تواند زهر را گوارا سازد آگاهی داد و اینکه به زودی تاج شاهنشاهی را بر سر خواهد گذاشت. ادامه مطلب »

لزوم استفاده از A/D ها در دستگاه های الکترونیکی مخاراتی

A/D سیگنال آنالوگ را گرفته و متناسب با آن کدهایی را تولید می‌کند یا به عبارتی معادل دیجیتال آن را تولید می‌کند. شرط اصلی A/D این است که باید بسیار بسیار خطی عمل کند یعنی تغییرات خروجی نسبت به ورودی آن خطی باشد. برای اتوماسیون یا انجام کنترل به روی محیط اطراف از مبدل های A/D و D/A استفاده می‌شود. مثلاً برای تنظیم دمای که بوسیله کامپیوتر، دما که یک پارامتر خطی است و بصورت پیوسته تغییر می‌کند برای کامپیوتر مهم است. به وسیله سنسور دما مثل PTC یا NTC دما را بصورت سیگنال درآورده، بعد آن را به A/D داده تا به دیجیتال تبدیل کند و قابل فهم برای کامپیوتر باشد. کامپیوتر کدهای دیجیتالی را با عدد مبنا برای دما مقایسه کرده اگر کوچکتر بود دستور افزایش دما را می‌دهد و بالعکس. به عنوان مثالی دیگر در مداری برای ثابت نگه داشتن شدت نور اطلاعاتی از نور محیط لازم است که از حسگر یا چشم الکترونیکی برای دریافت نور استفاده می‌شود. ادامه مطلب »