طرح تولید آبگرمکن گازی

امروزه با توجه به رشد روز افزون جمعیت ،مسکن سازی نیز رو به افزایش رفته و چون آبگرمکن تقریبا” یکی از نیازهای اساسی هر واحد مسکونی است و متناسب با درخواست این محصول شرکتهای تولید کننده به فکر ایجاد زمینه ای برای تولید این محصول هستند به این صورت که بتوان با بالا بردن سطح کیفی و همچنین خدمات بعد از فروش بهتر و فراوان ،‌مشتریان بیشتری را به خود جلب کرده و اگر خدمات پس از فروش را در محل تولید به مصرف کنندگان ارائه دهند ،‌متقابلا”‌مصرف کنندگان نیز بیشتر مشتاق هستند تا محصول مورد نظر رادر شهر خود خریداری کنند . آبگرمکن در اشکال و انواع مختلف تولیدمی شود و به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود ۱) آبگرمکن گالنی ۲) دیواری که موضوع این پروژه فقط اختصاص به تولید آبگرمکن گالنی دارد . امروزه در شهرهای بزرگ با توجه به وجود مجتمعهای مسکونی بزرگ که دارای سیستم گرمایشی مرکزی می باشند و گرمای آن از طریق موتورخانه و مشعل تأمینی می شود ،‌استفاده از آبگرمکن به شکل گذشته نبوده و نیز نبودن فضای مناسب باعث کم رونقی آبگرمکن های مخزن دار شده است .

ادامه مطلب »

طرح تولید گلدانی جلو و عقب و جعبه فرمان خودرو

در برخورد با پدیده‌ های‌ مختلف‌ همواره‌ پیچیدگیهای‌ آن‌ ما را متحیر می‌ نماید و عموماً در این‌ برخوردها به‌ ندرت‌ افراد به‌ اجزاء تشکیل‌ دهنده‌ پدیده‌ ها که‌ اکثراً از واحدهای‌ ساده‌ و کوچکی‌ تشکیل‌ شده‌اند توجه‌ دارند. به‌ عنوان‌ مثال‌ وقتی‌ به‌ کاربراتور اتومبیل‌ نظر می‌ کنیم‌ آنرا دستگاه‌ پیچیده‌ و مبهمی‌ در می‌ یابیم‌ که‌ نقش‌ اساسی‌ را در داخل‌ سیستم‌ پیچیده‌ تری‌ به‌ نام‌ موتور دارد و اختلالات‌ جزئی‌ آن‌ باعث‌از کار افتادن‌ موتور خودرو می‌ شود ولی‌ هنگامی‌ که‌ به‌ اجزای‌ این‌ دستگاه‌ که‌ توسط‌ شاگرد مکانیکی‌ باز شده‌ است‌ توجه‌ کنیم‌ می‌ بینیم‌ اجزاء تشکیل‌ دهنده‌ کاربراتور قطعات‌ ساده‌ ای‌ هستند که‌ به‌ هیچ‌ وجه‌از پیچیدگی‌ خاصی‌ برخوردار نمی‌ باشند بلکه‌ مجموعه‌ آنها به‌ عنوان‌ یک‌ واحد پیچیده‌ به‌ نظر می‌ رسند.

ادامه مطلب »

طرح پرورش دام گوشتی

تولید مواد غذایی‌ به‌ خصوص‌ مواد پروتینی‌ در دنیای‌ امروزه‌ از اهمیت‌ خاصی‌برخوردار است‌. با توجه‌ به‌ بهبود شرایط‌ بهداشتی‌ و رشد روز افزون‌ جمعیت‌ و طرفی‌بالا رفتن‌ سطح‌ آگاهی‌ مردم‌ نیاز مواد غذایی‌ به‌ خصوص‌ مواد پروتئینی‌ در حال‌ وآینده‌ همواره‌ رو به‌ افزایش‌ است‌ از طرفی‌ برای‌ سلامتی‌ افراد یک‌ اجتماع‌ بخصوص‌افراد کم‌ سن‌ و جوان‌ مواد پروتئینی‌ از اهمیت‌ خاص‌ برخوردار است‌ و از بین‌ موادپروتینی‌ گوشت‌ قرمز به‌ خصوص‌ بره‌ پرواری‌ از اهمیت‌ ویژهای‌ برخوردار است‌ اززمانی‌ که‌ دورهای‌ پرواری‌ رایج‌ شده‌ توجه‌ و استقبال‌ مردم‌ بر عکس‌ گذشته‌ به‌ گوشت‌بره‌ پرواری‌ زیادتر شده‌ است‌ و امروزه‌ یکی‌ از مواد پرتینی‌ کثیرالاستعمال‌ در سبدخانوار به‌ شمار می‌رود با توجه‌ به‌ سیاستهای‌ اخیر دولت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ مبنی‌بر قطع‌ واردات‌ گوشت‌ قرمز و فراهم‌ کردن‌ تسهیلات‌ تبصره‌ای‌ به‌ خصوص‌ تبصره‌ ۲۸برای‌ تولید گوشت‌ قرمز و همچنین‌ ایجاد اشتغال‌ برای‌ جوانان‌ در قالب‌ تعاونیهای‌تولیدی‌ و رهایی‌ از وابستگی‌ به‌ نفت‌ و صادرات‌ محصولات‌ غیرنفتی‌ بخش‌دامپروری‌ از بخشهای‌ مهم‌ در جهت‌ اعتلای‌ این‌ امر می‌ تواند باشد.

ادامه مطلب »

طرح تولید لامپ کم مصرف (CFLs)

لامپ کم مصرف
یکی از ویژگیهای دنیای امروز ، استفاده گسترده از انرژی الکتریکی است . درطول سالهای اخیر مصرف برق در بخشهای مختلف ، رشد چشمگیری داشته بطوریکه نیاز تولید برق در روز اوج مصرف سال جاری از مرز ۳۲ هزار مگاوات گذشت . توسعه در صنعت برق به سرمایه گذاری سنگین و صرف زمان طولانی جهت احداث تاسیسات تولید و انتقال نیازمند است . برای نمـونه ، جهت تامین برق یک لامپ ۱۰۰ وات به حدود ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری نیـاز اسـت و درصـورت مهیـا بـودن تمـامـی امکـانـات ، ســاخـت یـک نیروگـاه بین ۴ تـا ۸ سـال به طول می انجامد . در کشور ما ، بخش عمده سرمایه گذاری مربوط به تامین برق در ساعات اوج مصرف است که همواره از حوالی غروب شروع شده و چند ساعت به طول می انجامد .

ادامه مطلب »

طرح تولید لوله های پی وی سی

لوله های پی وی سی
از دوران‌ گذشته‌ برای‌ انتقال‌ مایعات‌، گازها و حتی‌ در برخی‌ موارد،جامدات‌ پودری‌، از لوله‌ استفاده‌ می‌شده‌ است‌. لوله‌ها عمدتا”برای‌ انتقال‌ مایعات‌ مصرف‌ می‌شود و انواع‌ گوناگون‌ دارند. لوله‌هایی‌ از جنس‌ از مواد طبیعی‌ فقط‌ در دوران‌ محدود و کوتاهی‌ از زمان‌ به‌ کار می‌افتدوامروزه‌ لوله ‌ ولوله‌ در انواع‌ مختلف‌ و متنوع‌ از ترکیبات‌ مصنوعی‌ خصوصا”لاستیک‌ و پلاستیک‌ ساخته‌ می‌شوند. می‌توان‌ گفت‌ اکنون‌ لاستیک‌ و پلاستیک‌ جایگاه‌ خود را در صنعت‌ انتقال‌ سیالات‌ همچون‌ دیگر صنایع‌ یافته‌اند به‌ طوریکه‌ امروزه‌ حدود۸۰% مصرف‌ جهانی‌لوله‌های‌ پلاستیکی‌ را لوله‌های‌ پی‌وی‌ سی‌ (نرم‌ و سخت‌) تشکیل‌ می‌دهند.

ادامه مطلب »