رادیو – ‌لاین و ماکس SDH در سیستم های مخابراتی

مبادله اطلاعات یکی از مظاهر ارتباط بین مردم می باشد که به شکلهای مختلف صورت می گیرد. بطور کلی مسائل موجود در مبادله اطلاعات را می توان در دو شاخه تقریبا مجزا که عبارت است از انتقال و سوئیچینگ مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد. منظور از انتقال : بررسی مسائل موجود در ارسال سیگنال الکتریکی از نقطه ای مثل A به نقطه دیگر مثل B می باشد در صورتی که سوئیچینگ وظیفه تشخیص دو نقطه B,A و پیدا کردن مسیر مناسب برای ارتباط آنها را عهده دار می باشد.
در اینجا منبع اصلی خبری که باید ارسال گردد به عنوان یکی از قسمتهای فرستنده در نظر گرفته شده که می تواند صدای یک شخص مزبور و غیره باشد.
وظیفه اصلی فرستنده : عبارتند از تبدیل خبر اصلی بر سیگنال الکتریکی و تغییر فرم دادن آن به صورتی که قابل انتقال از طریق کانال ارتباطی باشد. ادامه مطلب »

انسان شناسی چیست و انسان کامل کیست ؟

اجمالا همه می دانند که به صرف اینکه انسان یک موجود زیستی است یعنی یک انسان از نظر علم الحیات و یا یک انسان از نظر پزشکی باشد این کافی نیست که ما او را انسان بنامیم آدم شدن خودش یک چیز دیگری است و هر کسی که که از مادر متولد می شود آدم نیست . یعنی همان گونه که انسان به دنیا می آید آدم بالقوه است آدم بالقوه است نه آدم بالفعل منتها وقتی که مسئله به این مرحله می رسد این مسئله به این شکل مطرح می شود . که این آدم شدن که هر بایستی آدم بشود هرکسی بایستی انسان بشود . انسانیت چیست ؟
این انسان شناسی را یه زیست شناس نمی تواند به ما نشان بدهد یک پزشک نمی تواند به ما معرفی کند بلکه این یک امری است که حتی مادی ترین مکتب های عالم هم آنرا انکار ندارند یک چیزی است ولی در عین حال با معیارهای مادی هم نمی شود آنرا به دست داد و لهذا گفتیم که انسان خودش برای خودش دروازه معنویت است . ادامه مطلب »

کاربرد آی سی های A/D در دستگاه Network Analyzer

A/D سیگنال آنالوگ را گرفته و متناسب با آن کدهایی را تولید می‌کند یا به عبارتی معادل دیجیتال آن را تولید می‌کند. شرط اصلی A/D این است که باید بسیار بسیار خطی عمل کند یعنی تغییرات خروجی نسبت به ورودی آن خطی باشد. برای اتوماسیون یا انجام کنترل به روی محیط اطراف از مبدلهای A/D و D/A استفاده می‌شود. مثلاً برای تنظیم دمای که بوسیله کامپیوتر، دما که یک پارامتر خطی است و بصورت پیوسته تغییر می‌کند برای کامپیوتر مهم است. به وسیله سنسور دما مثل PTC یا NTC دما را بصورت سیگنال درآورده، بعد آن را به A/D داده تا به دیجیتال تبدیل کند و قابل فهم برای کامپیوتر باشد. کامپیوتر کدهای دیجیتالی را با عدد مبنا برای دما مقایسه کرده اگر کوچکتر بود دستور افزایش دما را می‌دهد و بالعکس. به عنوان مثالی دیگر در مداری برای ثابت نگه داشتن شدت نور اطلاعاتی از نور محیط لازم است که از حسگر یا چشم الکترونیکی برای دریافت نور استفاده می‌شود.

ادامه مطلب »

همه چیز درباره فناوری NFC

ارتباط حوزه نزدیک یا ان‌اف‌سی (به انگلیسی: NFC، مخفف near field communication) گونه‌ای وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت همدیگر است که در فاصله‌های کوتاه (حداکثر چند سانتی‌متر) کاربرد دارد.
ان‌اف‌سی جایگزینی برای انتقال اطلاعات و فایلها بین دو دستگاه موبایل توسط بلوتوث است که برخلاف بلوتوث نیازی به صرف زمان برای جستجوی دستگاه های نزدیک ندارد و به سادگی و با نزدیک کردن دستگاه دوم قابل استفاده است. ان‌اف‌سی از روش‌های افزایش امنیت نظیر الزام به تایید برقراری ارتباط توسط دستگاه دوم هم پشتیبانی می‌کند.
امروزه تعداد گوشی‌هایی که از تراشه ان‌اف‌سی استفاده می‌کنند و این سامانه را پشتیبانی می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. اطلاعات به صورت کد شده بین دو وسیله رد و بدل می‌شود. ادامه مطلب »

همه چیز درباره رمان

رُمان یا داستان بلند(به انگلیسی :Novel)،(به فرانسوی: Nouvelle به‌معنای «جدید») متنی روایتگر و داستانی است که در قالب نثر نوشته می‌شود. در قرن هجدهم کلمهٔ «رمان» بیشتر برای اشاره به قصّه‌های کوتاه در مورد عشق و توطئه به کار می‌رفت. در ۲۰۰ سال اخیر رمان تبدیل به یکی از مهم‌ترین اشکال ادبی شده‌است.کلمهٔ «رمان» از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده‌است. رمان در فارسی قالب ادبی مدرنی به شمار می‌رود.
رمان از یک طرح زمانی خاص استفاده می کند یعنی حرکت بین گذشته و حال . در دوره های فضا ، زمان از محلی به محل دیگر ، از Nouheim به کشتی تفریحی تا خانه اربابی و … . نقاط ثابت اندکی وجود دارد .و راوی به اطراف می پرد تا آشفتگی Dowell را ارائه دهد و همچنین شخصیت های چادر نشین را منعکس می کند . دو زوج به نامهای آشبور هامنر و دوول به طور متوالی سرگردان هستند ادامه مطلب »